Išvyka į Lenkiją

Birželio 4-ą dieną mūsų mokykloje lankėsi 60 mokinių iš Lenkijos Respublikos Monki seniūnijos. Apžiūrėję  mokyklą, svečiai pasiklausė vasaros stovyklą lankančių mokinių koncerto, bendravo su mokytojais, įteikė atminimo dovaną.

Birželio 10-13 dienomis penkiolika mūsų mokyklos 5-8 klasių mokinių, lydimi soc. pedagogės I. Balkuvienės ir mokytojos D. Bernatavičienės, lankėsi Lenkijos Respublikos Monki seniūnijoje. Šią kelionę organizavo Trakų rajono savivaldybės administracija, vykdydama projektą „Saugumo ir e-komunikacijos sistemos – pasienio gyvenimo gerinimui“.

Išvykoje visų ekskursijų metu grupę lydėjo gidai, kurie  įdomiai ir plačiai pasakojo apie lankomus objektus bei vietoves,   todėl  vaikai praturtino savo istorijos, geografijos, biologijos žinias. Lankėmės Jotvingių gyvenvietėje prie Punsko, plaukiojome garlaiviu Augustavo miesto kanalais, Bialystoko mieste gėrėjomės Branickių rūmais ir prie jų esančiu ypatingo grožio parku. Visus ypač sudomino apsilankymas medicinos ir farmacijos muziejuje. Visą dieną praleidę Biebžos nacionaliniame parke, kuris yra antras pagal dydį Europoje, žymiai pagilinome savo botanikos ir biologijos žinias – sužinojome, kaip susidarė durpynai ir pelkės, kokie ypatingi ir reti yra šio parko augalai ir gyvūnai. Buvo įdomu aplankyti Monki ir Knyšyno miestelių mokyklas, kur mus labai svetingai  sutiko ir pasiūlė įdomių užsiėmimų.

Iš kelionės grįžome kupini malonių įspūdžių ir naujų žinių, kurias pademonstravome  pakeliui į namus autobuse vykusioje viktorinoje, kurioje visi noriai dalyvavo ir gavo prizus.

Trakų vidurinė mokykla(©)