Pamokų laikas:

 

1. 800 - 845

2. 855 - 940
3. 955 - 1040
4. 1055 - 1140
5. 1155 - 1240
6. 1250 - 1335
7. 1345 - 1430
8. 1440 - 1525

 

Naujienos

 

2018-11-20 Tolerancijos diena  Trakų gimnazijoje

Lapkričio 16-ąją  į  Trakų gimnaziją mokytojai ir mokiniai rinkosi vilkėdami ne uniformą, bet apsirengę įvairių stilių, profesijų, laikų drabužiais. Taip gimnazijos bendruomenė paminėjo  Tarptautinę tolerancijos dieną.  ,,Persirengėlių dieną“ organizavo gimnazijos mokinių taryba. Po keturių pamokų aktų salėje įvyko veiklų, skirtų Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti, apibendrinimas ir apdovanojimai. Kiekviena klasė prisistatė  ir  išsakė   savo mintis apie toleranciją.

Ne tik šią dieną, bet ir visą savaitę gimnazijoje vyko akcija ,,Priimk mane tokį, koks esu“. Mokiniai rašė laiškus nusiminusiam vaikui. Juose  palaikė ir drąsino laišką parašiusįjį, pasidalijo savo įžvalgomis bei mintimis apie tolerancijos puoselėjimo  prasmę ir svarbą. Šią akciją koordinavo lietuvių kalbos mokytoja Sigita Andrulevičiūtė ir socialinė pedagogė Ilona Balkuvienė.

 

Mes supratome, jog pažinti ir suprasti kitą niekada nevėlu. Turbūt ši savaitė mūsų gimnazijoje nebūtų buvusi tokia įsimintina ir kupina gerų emocijų, jeigu ne mūsų tolerancijos puoselėtojai –  visa gimnazijos bendruomenė, renginio iniciatorė gimnazijos prezidentė Jolanta Kočerginaitė  ir šaunioji mokinių taryba.

Informaciją parengė Trakų gimnazijos

 socialinė pedagogė metodininkė Ilona Balkuvienė

   

 

2018-11-20 Susitikimas su poetu Aidu Marčėnu

Lapkričio 7 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi poetas Aidas Marčėnas. Su juo susitiko ir bendravo 7-8, IG-IVG klasių mokiniai ir mokytojai. Poetas Aidas Marčėnas pasakojo apie kūrybinį kelią, dirbtus įvairius darbus, bet svarbiausia buvo jo kūryba. Jis raiškiai skaitė savo eilėraščius. Mokiniai sužinojo, kaip vyksta kūrybinis procesas, išgirdo poeto pirmąjį eilėraštį. Vyko atviras ir nuoširdus bendravimas.

Poetas Aidas Marčėnas padovanojo gimnazijos bibliotekai savo knygą „Rimuoti“ su dedikacija.

2018-11-16 Rajoninis konkursas ,,Mažųjų talentų diena"

Š.m. lapkričio 14 dieną Trakų gimnazijos ikimokyklinės grupės ,,Bitutės" vaikučiai dalyvavo rajoniniame konkurse ,,Mažųjų talentų diena", kurio tema „Kas gyvena miške?“

 Mergaitės noriai ir kūrybingai atskleidė savo gebėjimus, o tai labai nudžiugino grupės auklėtoją ir tėvelius.

14 listopada grupa przedszkolna ,,Pszczółki" z Gimnazjum w Trokach uczestniczyła w konkursie rejonowym ,,Dzień Małych Talentów'' pod tytułem ,,Kto mieszka w lesie?''. Dziewczynki chętnie i twórczo wykazały swe umiejętności i zdolności artystyczne, co niezmiernie ucieszyło wychowawczynię i rodziców.

 

2018-11-15 Lenkijos Nepriklausomybės dieną. 

Lapkričio 12 dieną Trakų gimnazijos mokiniai ir mokytojai paminėjo Lenkijos Nepriklausomybės dieną. Skambėjo patriotinės dainos,šventės dalyviai deklamavo  eilėraščius, dainavo dainas, o mūsų mažiausieji pristatė vaidinimą.

12 listopada w Gimnazjum w Trokach odbyły się uroczyste obchody 100 rocznicy Niepodległości Polski. W odświętnie  upiększonej auli zebrała się cała społeczność szkolna. Poprzez pieśni, tańce, wiersze oraz przedstawienie klas początkowych została pokazana cała historia Polski.

 

 

2018-11-15  Rajoninis A. Mickevičiaus kūrybos skaitovų konkursas „Kresy – 2018“

 Spalio 26 d. Rūdiškių gimnazijoje vyko rajoninis Adomo Mickevičiaus kūrybos skaitovų konkursas. Konkurse dalyvavo 26 moksleiviai iš Trakų rajono lenkų mokyklų. Mūsų gimnaziją atstovavo šie mokiniai: Olivija Seliava 5 kl., Povilas Kęstutis Suboč 5 kl., Agnietė Kurbatova 6 kl., Evelina Valiukevič 6 kl., Karolina Kašėtaitė 7 kl., Karina Nedvecka IG kl.,Jovita Paula Juškėvečiūtė IIG kl.,Jolanta Kočerginaitė IIG kl.,Karina Mečkovska IIG kl., Margarita Banevičiūtė IIIG kl.

3-ąją vietą jaunesniųjų mokinių grupėje užėmė Karolina Kašėtaitė (7 kl.)

3-ąją vietą vyresniųjų mokinių grupėje užėmė Jovita Paula Juškėvečiūtė (IIG kl.)

 Laimėtojai buvo apdovanoti diplomais ir knygomis. Kitiems konkurso dalyviams buvo įteikti paguodos prizai – knygos ir padėkos už dalyvavimą.

           

L2018-11-12 Edukacinė veikla „Pažink produktų skonį“

Trakų gimnazijos ikimokyklinių grupių ,,Bitutės'' ir ,,Boružėlė'' ugdytiniai dalyvavo edukacinėje veikloje, kurios tema „Pažink produktų skonį“. Vaikučiai susipažino su produktų įvairove: duona, agurku, pomidoru, svogūnu, česnaku, paprika bei juos čiupinėjo, uostė ir ragavo.

 Wychowankowie grup przedszkolnych ,,Pszczółki'' i ,,Biedronka" wzięli udział w ciekawym zajęciu edukacyjnym pt. ,,Rozpoznanie produktów spożywczych". Podczas zajęcia dzieci za pomocą narządów zmysłów zapoznały się i rozpoznały różnorodne produkty spożywcze: ser, jabłko, ogórek, pomidor, paprykę, chleb, cebulę, czosnek, marchew.

   

 

2018-11-06   Rajono mokyklų žaidynių 2006 m. gim. ir jaunesnių berniukų kvadrato varžybos.

 

2018 m. lapkričio 12 d. Trakų gimnazijoje vyko rajono mokyklų žaidynių 2006 m. gim. ir jaunesnių berniukų kvadrato varžybos. Minėtose varžybose dalyvavo: Trakų Vytauto Didžiojo, Lentvario Henriko Senkevičiaus, Lentvario Motiejaus  Šimelionio, Trakų gimnazijos ir Senųjų Trakų „Kęstučio“ pagrindinė mokykla. Mūsų gimnazijai atstovavo šie auklėtiniai: Robertas Birgiolas, Audrius Banevičius, Rafal Čalkevič, Ernestas Duchovskij, Daniel Nedvecki, Edgaras Sinius, Evaldas Aleškevičius, Gabriel Gidevič, Ilarijuš Sabolevski ir Augustinas Žilinskas.

Iš penkių dalyvavusių rajono mokyklų mūsų auklėtiniai iškovojo III-ąją vietą ir jiems buvo įteikti bronzos medaliai bei diplomas.

        Sveikiname !!!

 KVADRATO VARŽYBŲ REZULTATŲ LENTELĖ

 

I2018-11-06 Išvyka į Mažąją Lenkiją

Spalio 12-20 dienomis 40 mūsų gimnazijos 4-IIG klasių mokinių ir 5 mokytojos svečiavosi Mažojoje Lenkijoje - regione, esančiame Lenkijos pietrytinėje dalyje, kurio didžiausias miestas yra Krokuva. Kelionę organizavo ir finansavo Lenkų genealogijos fondas, vykdantis renginius ir projektus, skirtus Lenkijos valstybės šimtmečiui.

Kelionė prasidėjo Zakopanės mieste, esančiame maždaug kilometro aukštyje virš jūros lygio vakarų Tatrų kalnuose. Teko nemažai keliauti pėsčiomis – kopti ir leistis nuo kalnų. Grožėjomės nuostabiais kalnų vaizdais, ilsėjomės vaizdinguose slėniuose, matėme dideles besiganančių avių kaimenes su piemenimis, dalyvavome šv. Mišiose kalnų koplyčioje. Stebino ypatingas miesto architektūros stilius – mediniai kalnų eglės formos stilizuoti namai.

Išbandėme smagią pramogą – 2,5 valandos trukusį plaukimą mediniais plaustais Dunajeco upe. Oras tą dieną (kaip ir visos kelionės metu) buvo nuostabus – giedras ir šiltas, taigi tik padidino plaukiant patirtą malonumą. Plaukdami tarsi  vienu metu  pabuvojome dviejose valstybėse, nes viename upės krante plyti Lenkija, o kitame – Slovakija. Įspūdingi kalnų vaizdai, saulės nutvieksti rudeniški peizažai, įdomūs mus plukdančio irklininko – gido pasakojimai paliko neišdildomą įspūdį.

Pirmas tris kelionės paras gyvenome rekolekcijų namuose, kur patys draugiškai tvarkėmės, gaminome pusryčius ir vakarienes. Vakarais, pasibaigus turtingai ekskursijų programai, kelionių nuovargį nuplaudavome, lepindamiesi Bukovinos terminiuose baseinuose.

Kitas keturias kelionės paras buvome globojami svetingų Bžezės ir Kobylianų kaimų šeimų, kurios labai nuoširdžiai mumis rūpinosi ir džiaugėsi, galėdamos pabendrauti su tautiečiais, gyvenančiais kitoje šalyje.

Didelį įspūdį paliko viešnagė Vadovicuose (Wadowice) – mieste, kuriame gimė ir iki 18 gyvenimo metų gyveno popiežius Jonas Paulius II. Šiame mieste aplankėme Jono Pauliaus II šeimos namą – muziejų ir popiežiaus vardo mokyklą, kur dalyvavome renginyje, skirtame Jono Pauliaus II išrinkimo popiežiumi 40-osioms metinėms.

Vienas įspūdingiausių objektų, kuriuos aplankėme šios kelionės metu – nuo viduramžių tebeveikianti Vieličkų druskos kasykla – virš 300 metrų gylio požeminis pasaulis, unikalus objektas, įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros ir gamtos paminklų paveldo pirmojo sąrašo vienuoliktuką. Šios kasyklos dydis sunkiai įsivaizduojamas, nes per tris valandas trukusią ekskursiją, nusileidę į 130 metrų gylį, apžiūrėjome tik du procentus šios didžiulės kasyklos labirintų. Įdomiai ekskursiją vedusi gidė mus  supažindino su kasyklos istorija, legendomis, druskos kasėjų kasdienybe senovėje. Ilgais požeminiais koridoriais keliaudami iš vienos kameros į kitą, išvysdavome vis nuostabesnių vaizdų, apžiūrėjome nepaprastai gražią, druskos skulptūromis ir drožiniais išpuoštą šv. Kingos koplyčią, požeminius druskos ežerus, kalnakasių iškirstas šachtas.

Dvi dienas lankėme Krokuvos, trečiojo pagal dydį Lenkijos miesto, įžymybes. Savo istorijos žinias praturtinome, lankydamiesi požeminiame muziejuje, esančiame po Krokuvos miesto turgaus aikšte, kuris laikomas vienu moderniausių pasaulyje muziejų po žeme. Susipažinome su turtinga šio muziejaus ekspozicija, kuri, naudojant trimatę techniką, atskleidžia Krokuvos miesto vaidmenį viduramžių Europoje, supažindina su 800 metų istoriją turinčio miesto prekybos ir amatų tradicijomis. Klausydamiesi įdomių gidės pasakojimų apie miesto istoriją bei reikšmingus Lenkijos ir Lietuvos istorijos momentus, grožėjomės senamiesčiu, užsukome į Krokuvos Jogailos universiteto kiemelį, kur nemažai sužinojome apie šį seniausią Europos universitetą. Aplankėme nepaprasto grožio karališkąją Vavelio pilį bei Vavelio katedrą, kurioje buvo karūnuojami ir laidojami monarchai. Taip pat lankėmės Krokuvos zoologijos sode, kuriame yra apie 200 gyvūnų. Paskutinis ekskursijų objektas buvo Dievo gailestingumo centras Lagievnikuose, kur paskutinius gyvenimo metus praleido šv. Faustina.

Daug malonių prisiminimų paliko susitikimai su vietos bendruomene. Pirmąjį bendravimo su šeimomis vakarą dalyvavome bendroje maldoje Bžezės bažnyčioje, čia  prisistatėme bei parodėme trumpą koncertinę programėlę vietos gyventojams. Paskutinę kelionės dieną dalyvavome susitikime su Bžezės pagrindinės mokyklos skautais ir kartu linksminomės jų organizuotuose smagiuose žaidimuose.

Ši turininga kelionė nepaprastai praturtino joje dalyvavusių mokinių ir mokytojų žinias apie Lenkijos istoriją ir geografiją ir leido patirti pažinimo džiaugsmą.

Zwiedzanie Małopolski - perły pośród polskich regionów

Uczniowie klas 4 – 8 i I – II gimnazjalnych oraz nauczyciele naszego gimnazjum w dniach od 12 do 20 października zwiedzali przepiękne miejsca w Polsce – Tatry, Kraków, Wadowice, Wieliczka, Łagiewniki. Ten pobyt sfinansowała i organizowała Fundacja ,,Genealogia Polaków“.

Wyjazd był bardzo dobrze zorganizowany, o niezwykle ciekawym programie, który był całkowicie zrealizowany. Uczniowie i nauczyciele byli w górach, podziwiali urok i majestat Tatr, doznali niesamowitych uczuć podczas spływu Dunajcem, odwiedzili rodzinny dom i kościół, w którym był ochrzczony Karol Wojtyła, zwiedzili Katedrę Wawelską i Wawel. Poruszali się niezwykłymi trasami w podziemiach Muzeum Historycznego oraz w kopalni soli w Wieliczce, nieraz słuchali hejnału z wieży Kościoła Mariackiego, modlili się w ciszy i słuchali opowiadań o Św. Faustynie w Sanktuarium w Łagiewnikach. Oprócz tego dzieci miały relaks na basenie i w krakowskim ogrodzie zoologicznym.

„Podróże kształcą!“ W ciągu pobytu w Małopolsce nasza młodzież doznała mnóstwo niesamowitych wrażeń i atrakcji. To była prawdziwa tygodniowa wycieczka edukacyjna, podczas której uczniowie poszerzali znajomości języka polskiego i pogłębiali wiadomości z historii, geografii i biologii.

2018-10-26 Lenkijos Nepriklausomybės šimtmetis kūrybiniuose darbeliuose”

Belaukdami Lenkijos Nepriklausomybės šimtmečio datos, gimnazijoje organizuojame įvairius renginius. Spalio 9 d. 7 ir IIIG klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje. Pakviesta IIIG klasės vadovės Beatos Bagdevičienės, veiklą maloniai sutiko organizuoti aktyvi mūsų gimnazijos bendruomenės narė Danuta Nazarovienė, dirbanti neformaliojo ugdymo socialine pedagoge Lentvario kompleksinių paslaugų šeimos centre ir vadovaujanti floristikos būreliui. Mokiniai ir mokytojos buvo sužavėti, pamatę nuostabius, bet iš pirmo žvilgsnio labai įmantriai ir sudėtingai atrodančius darbelius, tačiau, vadovaujami patyrusios pedagogės, per dvi valandas patys išmoko tokius darbelius sukurti ir pagaminti. Atvirukai, paveikslėliai, knygų skirtukai tautine tematika buvo gaminami, naudojant nematytas popieriaus lankstymo ir karpymo bei siuvinėjimo technikas, pvz. matematinį siuvinėjimą, popierinių juostelių sukimą (quilling), popieriaus plastiką. Mokinių sukurtais darbeliais bibliotekoje veikiančioje parodėlėje gali pasigrožėti visa gimnazijos bendruomenė.

 

2018-10-25 „Wspólna LAVKA“ („Bendras suolas“) – balta ir raudona spalvomis

Kiekvieno mokytojo pareiga yra ruošti mokinius gyvenimui šiuolaikinėje visuomenėje, ugdyti jų patriotinius jausmus, tautinę ir kultūrinę savimonę bei ryšį su gimtąja šalimi.

Šiais metais Trakų gimnazija dalyvavo ypatingame projekte, kuris buvo vykdomas, naudojant A. Mickevičiaus instituto „Kultūriniai tiltai“ lėšas ir glaudžiai siejosi su Lenkijos valstybės nepriklausomybės šimtmečiu.

Projekto idėja sujungė 6 lenkų mokyklas Čekijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Ukrainoje, kurios buvo suskirstytos poromis. Mūsų gimnazija vykdė jaunimo mainus su Latvijos Rezeknės lenkų valstybine gimnazija, kuriuose dalyvavo lenkų kilmės 16-19 metų amžiaus mokiniai (18 mokinių ir 2 vadovai). Mūsų gimnazijai atstovavo I-IV gimnazijos klasių mokinių grupė, vadovaujama gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vincentos Diugevič ir istorijos mokytojos Malgožatos Vasilevskos. Kiekviena ugdymo įstaiga rengė susitikimų programą svečiams savo krašte ir mokykloje.

Apgyvendinimo, maitinimo ir transporto išlaidas padengė „Pagalbos lenkams rytuose“ fondas. Apsikeitimas trijų dienų vizitais Rezeknėje (rugsėjo 12-14 dienomis) ir Trakuose (spalio 10-12 dienomis) buvo puiki proga aptarti bendras vertybes, padiskutuoti apie laisvę, nepriklausomybę ir patriotizmą. Vyko debatai istorinėmis, patriotinėmis bei tautinės savimonės temomis, ekskursijos į lenkų tautai svarbias istorines vietas Lietuvoje ir Latvijoje: Zalavą, Pikeliškes, Pavoverę, Panerius, Rasų kapines, Daugpilį, Agloną, Laukiesus, susitikimas su Naujosios Vilnios Istorinio atkūrimo klubo atstovais.

Projektas „Wspólna LAVKA“ („Bendras suolas“) padėjo užmegzti ryšius tarp Lietuvos ir Latvijos moksleivių, kurie ir toliau vystysis bei padės jaunimui ugdytis savivertę. Mokiniai praturtino savo  žinias apie įvairias gyvenimo sritis, patobulino savo kompetencijas ir galimybes.

Atminkime, kad nepriklausomybę iškovojome ne tik kovos laukuose, bet ir kasdienių lenkų šeimų pastangų išsaugoti tautinę tapatybę dėka. Taigi visi kartu vieningai švęskime šį džiaugsmingą jubiliejų. 

 

 

  2018-10-23  Projektas  ,,Kelias į sceną“

Spalio 1 dieną IIIG ir IVG klasių mokiniai kartu su lenkų kalbos mokytojomis  B. Bagdevičiene  ir A. Savickaja dalyvavo projekte ,,Kelias į sceną“ bei iš arti susipažino su teatriniu menu, jo kūrėjais ir atlikėjais. Vaidilos teatre žiūrėjome spektaklį ,,Emigrantai“, pastatytą lenkų dramaturgo S. Mrožeko pjesės motyvais. Po spektaklio mokiniai susitiko ir bendravo su žymiu Varšuvos teatro aktoriumi Piotru Cyrvus bei Trakų kultūros rūmų direktoriumi, aktoriumi Edvardu Keiziku.

W ramach projektu ,,Polskie poniedziałki na Pohulance” uczniowie klas III-IV gimnazjalnych z nauczycielkami języka polskiego B. Bagdevičienė oraz A. Sawicką wyruszyli do Wilna. Celem wycieczki było oglądanie spektaklu ,,Emigranci” wg Sławomira Mrożka oraz zapoznanie się z aktorami Piotrem Cyrwusem i Edwardem Kiejzikiem. Wróciliśmy pełni niepowtarzalnych wrażeń.

 

2018-10-22  Pirmokų Šventė

Š. m. spalio 18 d. Trakų gimnazijos pirmos klasės mokiniai lankėsi Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijoje, kur įvyko tradicinė Pirmokų Šventė. Pirmokai iš skirtingų rajono mokyklų turėjo galimybę parodyti savo artistinius gebėjimus. Mūsų auklėtiniai dainavo gražią bei linksmą dainelę „Klaśnij w ręce“ ir deklamavo eilėraščius. Pirmų klasių mokiniai laikydami ranką ant širdelės prisiekė, kad bus geri mokiniai visus dvyliką metų.

Święto Pierwszoklasisty

18 października, uczniowie klasy pierwszej z Gimnazjum w Trokach wraz ze swoją wychowawczynią gościli w Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Landwarowie. Odbyło się tu tradycyjne Święto Pierwszoklasisty. Pierwszacy z każdej szkoły mieli możliwość wykazać swoje zdolności artystyczne. Nasi wychowankowie wykonali piękną i wesołą piosenkę „Klaśnij w ręce“ oraz recytowali wiersze. Uczniowie klas pierwszych trzymając rękę na serduszku, złożyli przysięgę, że będą dobrymi uczniami..

                          

 

 

2018-10-16 Projektas „Skaitymo valandos“

Trakų gimnazija kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga įgyvendina jų projektą „Skaitymo valandos“. Projekto tikslas – suteikti mokiniams galimybę pabendrauti su Lietuvos poetais ir rašytojais, pasiklausyti jų  skaitomos kūrybos.

Spalio 10 dieną gimnazijos 5-8, I-IV G klasių mokiniai susitiko su prozininke Gintare Adomaityte ir poetu Ričardu Šileika. Susirinkusieji aktų salėje klausėsi šių autorių istorijų apie jų gyvenimą ir kūrybą, o vėliau jie atsakė į mokinių klausimus. Mokiniai visuomet domisi, kada jie parašė pirmąją knygą, kada ją išspausdino, kas paskatino juos rašyti, kas geriausi jų kūrybos vertintojai...

Labai greitai prabėgo laikas ir teko atsisveikinti. Padėkoję ir įteikę dovanėles, mes visi jiems linkėjome naujų kūrybinių fantazijų.

 

2018-10-16 Rajoninė lenkų kalbos mini olimpiada

Šių metų spalio 12 dieną lenkų kalbos  mokytoja  Beata Bagdevičienė su I-IIG klasių mokiniais Jolanta Kočerginaite, Karina Mečkovska, Maksimilian Šostak, Paula Jovita Juškėvečiūte, Agata Kieras, Kamilė Monkevič dalyvavo rajoninėje lenkų kalbos mini olimpiadoje, o 5 klasės mokiniai Olivia Seliava ir Povilas Kęstutis Suboč rajoniniame diktanto konkurse. Renginiai vyko Lentvario Senkevičiaus gimnazijoje. Mūsų gimnazijos IIG klasės mokinys Maksimilian Šostak užėmė I-ąją, IG klasės mokinė Agata Kieras II-ąją vietą, 5 klasės mokinė Olivia Seliava III-ąją vietas.

 

 

2018-10-16 Edukacinė pamokėlė

Š.m. spalio 2 d. 4 klasės mokiniai kartu su mokytoja vyko į Vilnių ir dalyvavo edukacinėje pamokėlėje Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre. Vaikai sužinojo daug įdomybių apie Lietuvoje augančius retus augalus, gyvenančius gyvūnus ir paukščius, įrašytus į Lietuvos Raudonąją knygą. Mokiniai buvo supažindinti su Lietuvos nacionaliniais ir regioniniais parkais, žavėjosi mūsų šalies gamtos grožiu.

Vėliau  ketvirtokai su klasės vadove aplankė miesto centrą. Ant Trijų Kryžių kalno visi grožėjosi Vilniaus panorama, klausėsi mokytojos pasakojimo apie Trijų Kryžių atsiradimą ant šio kalno.

       

 

 

2018-10-15 Saugaus eismo pamokėlė

Rugsėjo 19 d. Trakų gimnazijoje  pradinių klasių mokiniai  susitiko su Trakų rajono policijos komisariato veiklos skyriaus bendruomenės pareigūnėmis Vlada Černiene ir Viktorija Jurčenko.  Vaikams buvo primintos pagrindinės saugaus elgesio taisyklės gatvėje ir pakeliui į mokyklą, kelių eismo taisyklės, atšvaitų naudojimo tvarka, pagrindiniai važiavimo dviračiu reikalavimai. Pareigūnės mokė vaikus pereiti pėsčiųjų  perėja, padovanojo knygeles ,,Mokausi būti saugus“, ,,Kelių eismo taisyklės vaikams“. Dėkojame pareigūnėms už bendradarbiavimą.

Trakų gimnazijos socialinė pedagogė metodininkė Ilona Balkuvienė

  

 

 

2018-10-04 Europa – kalbų lobynas

Š.m. rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, minima nuo 2001 metų. Tai tradicinis gimnazijos renginys, šiais metais įvykęs 17 kartą.

Gimnazijos bendruomenė jam ruošiasi atsakingai. Šiais metais II G klasės mokiniai parengė įdomų stendą, papuošė aktų salę. Jiems padėjo klasės auklėtoja Daiva ir dailės bei technologijų mokytoja Danuta, o muzikos mokytojos Ivonos paruošti mokiniai dainavo dainas lenkų, anglų, rusų, lietuvių kalbomis. Renginį vedė III G klasės mokinės. Šitas renginys yra mokinių ir mokytojų bei tarpdalykinio bendradarbiavimo pavyzdys.

Trakų gimnazijos

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Danguolė

 

 2018-09-24 Rajoninis dviračių žygis

Rugsėjo 14 d. Paluknyje vyko rajoninis dviračių žygis, skirtas Lietuvos ir Lenkijos valstybių šimtmečiams paminėti. Žygyje dalyvavo mūsų gimnazijos IIIG klasės mokiniai su auklėtoja B. Bagdevičiene. Jie dviračiais važiavo iki Mamovos kaimo , kuriame pastatytas kryžius 1863 metų sukilimo aukų atminimui. Apie šios vietovės istorinius veikėjus pasakojo Mamovo kaimo gyventoja savaitraščio ,,T. W.“ vyr. redaktorė J. Mikulevič. Dvylika mokinių dalyvavo tapybos konkurse, kuriam vadovavo žinomas Vilniaus krašto dailininkas P. Ibianski.

14 września w Połukniu odbył się rejonowy rajd rowerowy poświęcony 100-leciu Odzyskania Niepodległości Obojga Narodów- Litwy i Polski. Uczniowie klasy III gimnazjalnej z Gimnazjum w Trokach na czele z wychowawczynią B. Bagdevičienė na rowerach wyruszyli do wsi Mamowo, gdzie znajdują się Krzyże Powstańcze z1863 roku.

 O dziejach historycznych tej miejscowości opowiedziała jej rodowita mieszkanka, redaktor naczelny ,,Tygodnika Wileńszczyzny”- Irena Mikulewicz. Następnie dwanaścioro uczniów wzięło udział w konkursie malarskim, któremu przewodniczył znany malarz na Wileńszczyźnie- Piotr Ibiański. 

 

 

 2018-09-20 Bendrojo lavinimo mokyklų rudens kroso varžybos

2018 m. rugsėjo 20 d. Trakų rajono Kūno kultūros ir sporto centras bei Vytauto Didžiojo gimnazija organizavo Trakų r. bendrojo lavinimo mokyklų rudens kroso varžybas. Minėtose varžybose dalyvavo šie mūsų gimnazijos auklėtiniai: Darius Bliujus, Raimund Jarmalovič, Karolis Špiliauskas, Edgaras Simonovičius, Patrikas Laurukaitis, Kotryna Stefanavičiūtė ir Sandra Viniarskaja. Vaikinai startavo 3000 ir 1500 m, o merginos 1500 ir 1000 m distancijose.

 Geriausiai sekėsi dailiosios lyties atstovėms, kurios iškovojo prizines vietas. Kotryna Stefanavičiūtė 1000 m bėgime iškovojo II-ą vietą, o Sandra Viniarskaja 1500 m bėgime – III-ią vietą.

Didžiausi sveikinimai !!!

   

2018-09-10 Literatūrinė popietė

Šių metų rugsėjo 7 dieną 5 pamoka buvo skirta literatūrinei popietei – lenkų rašytojo         St. Žeromskio kūrinio „ Przedwiośnie ‘‘ skaitymams. Renginyje dalyvavo 5-8 ir IG-IVG klasių mokiniai ir mokytojai. Su kūrinio siužetu ir veikėjais susirinkusieji susipažino žiūrėdami meninio filmo ištraukas. Kūrinio fragmentus skaitė IIG, IIIG ir IVG klasių mokiniai.

W piątek 7 września 2018 r. w Gimnazjum w Trokach odbyło się wspólne czytanie fragmentów utworu ,,Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

Poprzez filmik społeczność szkolna zapoznała się z treścią dzieła.

,,Przedwiośnie", ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, została opublikowana w 1924 roku. W powieści pisarz dokonał bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowi zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczpospolitej.

W akcji ,,Narodowe czytanie" brała udział społeczność szkolna z klas 5-8 oraz I-IVG. 

         

 

 

2018-09-10   1–ojo skambučio šventė

Š.m. rugsėjo 3 d. Trakų gimnazijoje vyko Pirmojo skambučio šventė. Joje dalyvavo gimnazijos bendruomenė ir svečiai: Trakų rajono savivaldybės  tarybos nariai, miesto seniūnas bei kiti gimnazijos partneriai. Skambėjo Lietuvos Respublikos ir Europos sąjungos himnai, buvo daug gražių linkėjimų, prasmingų eilių. Pirmokai ir dvyliktokai gavo dovanėles. Vėliau vyko ugdomoji veikla.

 

Skończyły się wakacje, nadszedł czas rozpoczęcia kolejnej przygody edukacyjnej.

3 września w Gimnazjum w Trokach odbył się uroczysty apel, inaugurujący nowy rok szkolny.

Uroczystość zgromadziła uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości honorowych – Karolinę Narkiewicz, zastępcę dyrektora administracji Samorządu rejonu trockiego, Teresę Sołowjową i Tadeusza Tuczkowskiego, radnych Samorządu rejonu trockiego, Kęstutis Vilkauskas, starostę Trok, którzy serdecznie przywitali naszych uczniów, rodziców i nauczycieli, życząc wszystkim owocnego i twórczego roku szkolnego.

Na uroczystości głos zabrał dyrektor gimnazjum Marian Kuzborski, który ciepło przywitał wszystkich zgromadzonych. Szczególnie imponujące i trafne słowa skierował do pierwszoklasistów i uczniów klasy IV gimnazjalnej, życząc im, aby zawarli nowe przyjaźnie i mogli rozwijać i kształcić swe umiejętności.

Wreszcie rozbrzmiał kolejny pierwszy dzwonek, wzywając wszystkich uczniów do pracy.

 

 24 val.
 12 val.

 

Daugiau naujienų:    1-20  21-40

 

Naujienų archyvas:     2018-2019 2017-2018   2016-2017   2015-2016   2014-2015   2013-2014   2012-2013   2011-2012

2010-2011   2009-2010

Trakų gimnazija(©)