Stovykla Pultusko mieste (Lenkijos Respublika)

Birželio 15-28 dienomis 10 mūsų gimnazijos 8-10 klasių mokinių su mokytoja Daiva Bernatavičiene dalyvavo Lenkijos Respublikos draugijos „Wspolnota Polska“ organizuotoje stovykloje „Lyderių akademija“, kuri vyko Pultusko mieste, esančiame netoli Varšuvos. Mokiniai čia ne tik puikiai pailsėjo, bet ir dalyvavo stovyklos „Kas skamba mano sieloje?“ užsiėmimuose, kur įgijo lyderiavimo įgūdžių, patobulino savo muzikinius bei kūrybinius gebėjimus. Šis projektas – tai puiki galimybė pabendrauti su lenkų kilmės bendraamžiais iš Baltarusijos ir Ukrainos, praturtinti lenkų kalbos žinias bei geriau pažinti lenkų kultūrą. Stovyklos dalyviams buvo surengta keletas įdomių  ekskursijų – jie vyko į Varšuvą, kur apsilankė Lazienkų parke ir mėgavosi čia vykusiu F. Šopeno muzikos koncertu; iš aukščiausio Varšuvos pastato, Kultūros ir mokslo rūmų, apžvalgos aikštelės gėrėjosi sostinės panorama. Taip pat apsilankė įspūdingoje Ciechanovo pilyje, dalyvavo gido vadovaujamoje ekskursijoje po Pultusko miestą ir pilį. Šioje didžiulėje ilgus amžius menančioje pilyje dabar įkurtas viešbutis, kuriame ir gyveno stovyklautojai. Vakarais projekto dalyviai linksminosi diskotekose, bendravo grilio vakarėliuose, dalyvavo miesto renginiuose (Joninių šventėje, miesto muzikos festivalyje), plaukiojo senoviniais pilies laivais šalia viešbučio tekančia Narvos upe. Visi grįžo kupini nuostabių įspūdžių, nes nuobodžiauti neteko - stovykla buvo turininga ir puikiai organizuota.