„TARPKULTŪRINĖ DĖLIONĖ – 2014“

Trakų vidurinė mokykla kartu su Senųjų Trakų Kęstučio ir Širvintų rajono Bartkuškio pagrindinėmis mokyklomis įgyvendino projektą „Tarpkultūrinė dėlionė – 2014“. Projektą finansavo Švietimo ir mokslo ministerija.

Jau spalio 22 dieną visų trijų mokyklų projekto dalyviai susirinko į edukacines pamokas Trakų pilies muziejuje. Čia jie sužinojo, kaip Viduramžiais kariavo lietuviai, tuo laikotarpiu, kuris vaizduojamas A. Mickevičiaus poemoje „Gražina“, pamatė, pasimatavo ir pakilnojo karių ginklus ir šarvus. Vėliau Trakų vidurinėje mokykloje įvyko skaitovų konkursas, kurio metu mokiniai išklausė, kaip jų draugai deklamuoja pasirinktas poemos „Gražina“ ištraukas ir mokytojų padedami išsirinko geriausius – būsimos inscenizacijos pagrindinius veikėjus: Gražiną, Liutaurą, Rimvydą, Kniprodę, Pasakotoją.

Gražinos vaidmuo atiteko mokinei Brigitai Jankauskaitei, Kniprodės – Dariui Bliujui, žvalgo – Tomašui Stanislavui Razvadovskiui – Trakų vidurinės mokyklos mokiniams, Liutauro vaidmuo atiteko Gediminui Vinckevičiui, Rimvydo – Vitalijui Pilvinskiui, Bartkuškio pagrindinės mokyklos mokiniams, pasakotojo vaidmenį skyrė – Monikai Dikevič, Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos mokinei.

Per rudens atostogas tris dienas trisdešimt mokinių pasidaliję į dvi kariaunas – kryžiuočius ir lietuvius – kūrė karių aprangas, gamino skydus ir kardus. Pagrindinių vaidmenų atlikėjai padedant mokytojams vis tobulino inscenizacijos siužetą, dialogus, derino muziką, kartu repetavo. Spalio 29 dieną, trečiadienį, Trakų pilies kieme įvyko inscenizacijos „Gražina“ pagal A.Mickevičiaus poemą skambant M.K.Čiurlionio muzikai premjera. Susirinkusieji į projekto uždarymą dalijosi įspūdžiais. Mokytojai džiaugėsi, kad mokiniai patobulino literatūrinius, vaidybos, meninius ir technologinius gebėjimus.

Trakų vidurinė mokykla(©)