COMENIUS projekto dalyvių išvyka į Rumuniją

Comenius projekto dalyvių išvyka į Rumuniją

2010 m. kovo 24–28 dienomis Trakų vidurinės mokyklos mokytojai ir mokiniai vyko į Rumuniją, Vaslui miestą. Tai jau trečia kelionė pagal mokykloje vykdomą tarptautinį Comenius projektą „Gynybiniai įtvirtinimai, pilys ir religiniai pastatai mūsų regione“. Į Rumuniją mūsų delegacija  nuvyko kovo 24 dienos vakare, nes kelionė truko ilgai. Iasi oro uoste lietuvių ir lenkų grupes pasitiko rumunų mokytojai ir mokiniai. Iš ten autobusu vykome į Vaslui miestą, kuris įsikūręs Rumunijos ir Moldovos pasienyje. Mus sutiko rumunų šeimų nariai ir apgyvendino savo namuose.

Kovo 25 dieną mes aplankėme Elenos Cuzos vardo mokyklą Nr. 4, kurioje vyko svečiams skirtas koncertas. Po koncerto dalyvavome pamokoje, kur išmokome kasdienių posakių rumunų kalba. Vėliau ėjome prie rotušės bei apsilankėme merijoje, susitikome su mero pavaduotoju, kuris pasveikino visų penkių šalių grupių dalyvius ir įteikė atminimo dovanėles. Pietavome miesto centre esančiame Phoenix restorane, kuriame ragavome nuostabaus skonio rumunų tradicinę sriubą. Vakare kartu su naujais draugais mes vaikščiojome po Vaslui miestą, ilsėjomės parke ir džiaugėmės šiltu oru.

Kitą dieną mes vykome į Piatra Neamt miestą, kuriame aplankėme vienuolynus ir bažnyčias. Tą dieną patyrėme daug įspūdžių, nes keliavome gražiausiu maršrutu: apvažiavome visą Bicaz slėnį ir gėrėjomės nuostabiais kalnais, pietavome restorane “Red Lake”. Gaila, nepamatėme Raudonojo ežero vandens, nes jis buvo užšalęs, tačiau regėjome unikalius medžių kamienus, kylančius iš ežero į paviršių. Važiuodami į Vaslui dar paskraidėme oro gondolomis virš miesto. Grįžome vėlai, todėl dauguma mokinių iškart nuėjo ilsėtis.

Ankstų kitos dienos rytą visi aplankėme Iasį miestą. Stebėjome arkikatedros ir  bažnyčių architektūrą, tvarkingą miestą. Vakare turėjome laisvo laiko, todėl su naujais šeimos nariais ėjome pirkti lauktuvių bei pažaisti boulingą. Linksmai praleidę laiką, mes, projekto dalyviai, susitikome kavinėje, kur paskutinį kartą turėjome galimybę pabendrauti ir aptarti kelionės įspūdžius. Vakarėlis baigėsi diskoteka, kurioje mokytojai ir mokiniai parodė savo šokių įgūdžius.

Sekmadienį atsisveikinę su svetingomis rumunų šeimomis, išvažiavome į Iasį. Paskui mūsų laukė ir vėl ilga kelionė namo. Nors aš labai ilgėjausi  savo gimtinės, esu patenkinta, jog turėjau galimybę pamatyti šią pasaulio šalį.

Comenius partnerystės projekto dėka mūsų mokiniai turėjo galimybę pagyventi rumunų šeimose, susipažinti su jų gyvenimo būdu bei tradicijomis, bendrauti su bendraamžiais iš kitų šalių.

Š.m. gegužės 24-28 dienomis visi projekte dalyvaujantys mokytojai ir mokiniai vyks į Lenkiją.

Oksana Kozak, Trakų vidurinės mokyklos 11a kl. mokinė