Sėkminga COMENIUS projekto tąsa

SĖKMINGA COMENIUS PROJEKTO TĄSA

Trakų vidurinės mokyklos mokiniai sugrįžę į mokyklą po rudens atostogų nekantravo išgirsti draugų ir mokytojų įspūdžius iš kelionės į Italiją. Tęsdami Comenius daugiašalės partnerystės projektą „Pilys, gynybiniai įtvirtinimai ir religinės paskirties pastatai mūsų regione“, keturi mokyklos mokytojai ir aštuoni 8-11 klasių mokiniai spalio 21-25 dienomis viešėjo Orbetelo mieste Italijoje bei aplankė kitas Italijos vietas.

Comenius partnerystė – tai mokyklų bendradarbiavimo projektas, kuris jungia bendrai veiklai mokymosi institucijas iš šalių, dalyvaujančių Mokymosi visą gyvenimą programoje. Šiame projekte dalyvauja mokyklos iš penkių šalių: Italijos, Turkijos, Rumunijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Dvejų metų trukmės Europos Komisijos finansuojamas  projektas pasidėjo 2008 m. rugsėjo 1d.  Jis labai paįvairino Trakų vidurinės mokyklos bendruomenės gyvenimą – jau įvyko du susitikimai Trakuose, kurių metu sutikome ir priėmėme projekto dalyvius iš visų šalių. Š.m. balandžio 26-30d. turėjome galimybę nuvykti į Adanos miestą Turkijoje, o dabar gyvename naujausiais įspūdžiais iš nuostabiosios Italijos.

Mokiniai nekantriai laukė šios kelionės, nes jie vyko į nematytą šalį, apie kurią buvo nemažai girdėję, o be to jie  troško vėl pamatyti savo draugus italus, kurie gyveno jų šeimose š.m. kovo 25-29 dienomis. Nors mokiniai nuolat bendrauja tarpusavyje internetu ir naudodamiesi kitomis kompiuterinėmis technologijomis, tačiau betarpiškas bendravimas teikia žymiai daugiau džiaugsmo.

Ši viešnagė vyko nedideliame Orbetelo miestelyje, esančiame apie 180 km. į šiaurę nuo Romos Tirėnų jūros pakrantėje. Orbetelas kai kuo priminė Trakus – jame gyvena apie 7000 gyventojų ( vasaros sezono metu šis skaičius padvigubėja, nes atvyksta daugybė turistų), pats miestas – tai siaura sausumos juosta, iš abiejų pusių apsupta lagūnų, jungianti Argentarijo kalną su Apeninų pusiasaliu (žr. žemėlapį). Nepaprastai turtinga miesto istorija, siekianti etruskų, gyvenusių prieš mūsų erą laikus, menanti ispanų viešpatavimą ir Pirmąjį bei Antrąjį pasaulinius karus.

Projekto svečių laukė turininga pažintis su Toskanos regiono gamta ir architektūros paminklais, pastatytais praeito tūkstantmečio pradžioje ir pirmojoje pusėje. Gėrėjomės laviniuose akmenyse išskaptuotais pastatais Pitigliano mieste, apsilankėme daug šimtmečių stūksančiose gynybinėse tvirtovėse ir bažnyčiose, žavėjomės nuostabiais gamtovaizdžiais ir flamingų būriais plaukiodami keltu po lagūną. Neišdildomų įspūdžių paliko kelionė į Romą, kurios metu pamatėme šv. Petro Baziliką bei aikštę Vatikane, vaikščiojome po garsiąją Navonos aikštę, gėrėjomės antikinio Forumo liekanomis, Trevio fontanais ir buvome apstulbinti garsiosios Panteono šventyklos didybės.

Kelionė žymiai praplėtė mūsų akiratį bei praturtino istorines ir geografines žinias, skatino bendravimą anglų ir italų kalbomis bei norą toliau mokytis šių kalbų. Daug sužinojome apie italų kultūrą, religiją, papročius ir kasdienį gyvenimą, pasijutome esą gerais draugais ir vieningos Europos piliečiais, turinčiais panašias vertybes ir siekius.

Daiva Bernatavičienė, Jurgita Lapuchovienė,

Trakų vidurinės mokyklos mokytojos