Žmogus gerumu gražus

Kovo 31 d. Trakų vidurinėje mokykloje įvyko dar prieš Kalėdas pradėtos akcijos „Auginkime gerumo medį“ baigiamasis renginys. Kelis mėnesius mokiniai kartu su dailės, kalbų mokytojais, bibliotekos vedėja, klasių vadovais „sodino“ ir „augino“ gerumo medį (jis žaliuoja, veša kabinetuose), rinko patarles, įžymių žmonių pasisakymus apie gerumą, toleranciją, domėjosi poetų kūryba šiomis temomis. Todėl renginio metu mokinių išsakytos mintys buvo prasmingos ir pamokančios.

Kovo mėnesį mokyklose vyko įvairūs renginiai apie patyčias. Nors mūsų mokykloje mokiniai nesityčioja vieni iš kitų, bet žeminančių žmogų situacijų pasitaiko. Todėl 11a kl. mokinys Oleg Davidovič supažindino su taisyklėmis, padedančiomis išvengti patyčių ir kaip elgtis, jeigu jas patiriame. Visi susikibę rankomis pasakydami žodžius: „Mūsų mokykloje patyčių nėra“ lyg ir pasižadėjome elgtis draugiškai, kultūringai, siekti, kad visiems mokykloje būtų gera ir saugu.

Renginio pabaigoje kalbėjo mokyklos direktorius Marian Kuzborski. Jis įteikė atminimo dovanėles respublikos mokinių lenkų ir lietuvių valstybinės kalbos olimpiadose dalyvavusioms 12 kl. mokinėms, palinkėjo visiems linksmų švenčių, gerų atostogų, būti geriems, tolerantiškiems, elgtis saugiai ir kultūringai.

Darykime gerus darbus. Gerumu ir pikčiausią žvėrį prisijaukinsi (Vytautas Didysis)

Trakų vidurinė mokykla(©)