KONFERENCIJA  ,,LENKŲ MOKYKLA LIETUVOJE  2012 METAIS

Oświata na Litwie stanowi wspólne dobro całego społeczeństwa, kieruje się zasadami zawartymi w Konstytucji RL, a także wskazaniami Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, Konwencji Ramowej mniejszości narodowych UE oraz Konwencji o Prawach Dziecka. Kształcenie i wychowanie służy rozwijaniu u młodzieży poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowania dla litewskiego i polskiego dziedzictwa kulturowego, przy jednoczesnym otwarciu na wartości kultur Europy i świata. Szkoła powinna zapewnić każdemu uczniowi warunki niezbędne dla jego rozwoju, przygotować go do wypełniania obowiązków rodzinnych i obywatelskich w oparciu o zasady solidarności, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości i wolności.

Kwestie organizacyjne

Miejsce: Szkoła Średnia w Trokach, ul. Birutės 44,Trakai; tel./fax(8-528)55670,

e-mail: tvm.trk@delfi.lt

Termin: 3 kwietnia 2012 roku, godz. 10.00.

Zgłoszenia: do 10 marca br.

Ilość uczestników: szkoły średnie – do 7 osób,  szkoły podstawowe –  do 5 osób, przedszkola – do 3 osób.

Forma pracy:  odczyty i/lub prezentacje multimedialne (10-15 minut).

Liczba prezentacji: przedszkole - 1, szkoła podstawowa - 2, szkoła średnia - 3.

Cel konferencji

Konstruktywna wymiana poglądów, doświadczeń, osiągnięć i refleksji dotyczących pracy dyrekcji, nauczycieli oraz wychowawców w polskich placówkach oświatowych w rejonie trockim.

Zagadnienia konferencji

• Polityka oświatowa państwa: założenia i możliwości, aktualna sytuacja w szkolnictwie.

• Programy nauczania a wychowanie obywatelskie i patriotyczne w przedszkolu, szkole podstawowej, szkole średniej.

• Szkoła jako instytucja społecznego kształcenia i wychowania, która ma zapewnić odpowiednie warunki rozwoju autonomicznej jednostki.

• Realizacja funkcji szkoły: dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej, orientacji szkolnej, zawodowej i życiowej.

• Zadania systemu polskiej edukacji na Litwie: modyfikacja treści i metod kształcenia, wypracowanie odpowiednich form pracy z dziećmi.

• Nauczyciel  języka polskiego i wielokulturowość regionu.

• Integracja ucznia szkoły polskiej w środowisku litewskim; nauczanie dwujęzyczne jako czynnik integracji.

• Pomyślny start – współpraca przedszkola ze szkołą, pomyślna meta – szkoła i  studia.

• Współpraca między polskimi placówkami oświatowymi rejonu trockiego oraz polskimi placówkami z innych rejonów.

Jaunimo švietimas Lietuvoje yra visos visuomenės rūpestis. Švietimo sistema grindžiama Lietuvos Respublikos Konstitucija, Visuotine Žmogaus Teisių Deklaracija, Tautinių Mažumų Apsaugos Pagrindų Konvencija bei Vaiko Teisių Konvencijos nuostatais.

Mokymas ir auklėjimas ugdo jaunimo atsakomybę, meilės tėvynei jausmą, pareigingumą bei pagarbą lenkų ir lietuvių kultūriniam paveldui, o kartu  atvirumą Europos ir pasaulio vertybėms. Mokykla vadovaudamasi solidarumo, demokratijos, tolerantiškumo, teisingumo bei laisvės principais privalo kiekvienam mokiniui garantuoti tinkamas sąlygas jo asmenybės vystymuisi, paruošti gyvenimui šeimoje bei pilietinėje visuomenėje.

Organizaciniai klausimai

Vieta: Trakų vidurinė mokykla, Birutės g. 44,Trakai; tel./fax(8-528)55670,

e-paštas: tvm.trk@delfi.lt

Laikas: 2012 m. balandžio 3 d., 10.00 val.

Paraiškas pasiūlymus siųsti iki kovo mėn. 10 dienos.

Asmenų, kviečiamų dalyvauti konferencijoje, skaičius: vidurinės mokyklos– iki 7 asmenų, pagrindinės mokyklos –  iki 5 asmenų, ikimokyklinės įstaigos – iki 3 asmenų.

Konferencijos veiklos formos:  pranešimai ir/arba multimedijos pristatymai  (10-15 minučių).

Pranešimų skaičius: ikimokyklinės įstaigos - 1, pagrindinės mokyklos - 2, vidurinės mokyklos - 3.

Konferencijos tikslas

Mokytojų, auklėtojų ir administracijos atstovų, dirbančių Trakų rajono lenkiškose ugdymo įstaigose, konstruktyvus pasidalijimas darbo patirtimi, pasiekimais bei apmąstymais.

Konferencijoje svarstytini klausimai

• Valstybės švietimo politika: ugdymo prielaidos ir galimybės, švietimo įstaigų veiklos aktualijos.

• Ugdymo programos ir pilietinis, patriotinis auklėjimas priešmokyklinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo įstaigose.

• Mokykla – visuomeninio auklėjimo ir ugdymo įstaiga, garantuojanti būtinas sąlygas nepriklausomos asmenybės vystymuisi.

• Mokyklos funkcijų įgyvendinimas: didaktinių, auklėjamųjų, rūpybos, rengimo mokyklai, ruošimo studijoms bei praktiniam gyvenimui.

• Lietuvos lenkų švietimo sistemos uždaviniai: švietimo turinio modernizavimas, tinkamiausių darbo formų ir metodų plėtra.

• Lenkų kalbos mokytojas ir regiono daugiakultūriškumas.

• Lenkų dėstoma kalba mokyklos mokinių integracija lietuviškoje aplinkoje, dvikalbis mokymas - integracijos veiksnys.

• Sėkmingas  startas – ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir mokyklų bendradarbiavimas, sėkmingas finišas – mokykla ir studijos aukštojoje mokykloje.

• Trakų rajono ugdymo įstaigų bendradarbiavimas su kitų rajonų lenkų dėstoma kalba įstaigomis.

Trakų vidurinė mokykla(©)