Kelias į sveikatą

Projekto įgyvendinimo ataskaita (doc.)

Kelias į sveikatą

Sveikata – brangiausias mūsų turtas. Rūpinkimės ja nuo pat mažų dienų, nes tai lemia visą mūsų gyvenimą. Pirmiausia mumis rūpinasi tėveliai, vėliau patys esame atsakingi už save bei artimuosius. Sveikatos ugdymas pradedamas jau darželiuose ir mokyklose, kur nuo ankstyvo amžiaus vaikai mokomi sveikos gyvensenos bei jos puoselėjimo kiekviename gyvenimo etape.

Mokinių sveikatos analizė rodo, kad problemų yra daug. Plačiai paplitęs dantų ėduonis, kaulų ir raumenų sistemos, regos aštrumo sutrikimai, daugėja vidaus organų susirgimų. Vidutiniškai kas antras mokinys turi bent vieną, o kas penktas, šeštas – du sveikatos rizikos veiksnius. Vaikų sveikatą lemia daug priežasčių.

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) nurodo, kad 40% - 50% jų lemia žmogaus gyvenimo būdas.

Trakų raj. savivaldybės administracija skelbė visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektų atrankos konkursą 2013 metams.

Trakų vidurinė mokykla dalyvavo šiame konkurse ir gavo finansavimą projekto ,,Kelias į sveikatą“ realizavimui mokykloje. Projekto vykdymo laikas nuo mokslo metų pradžios iki š.m. pabaigos. Vykdydami projekte planuotas veiklas siekėme sukurti mokyklos bendruomenės sveikatos ugdymo programą, kuri padėtų propaguoti sveiką gyvenseną ir ją įtvirtinti mokykloje. Projekto dalyviais tapo ikimokyklinės grupės ,,Boružėlė“ auklėtiniai ir 1-12 klasių mokiniai kartu su mokytojais.

Projekto įgyvendinimas užtikrino mokinių saugumą ir užimtumą, bei norą tobulėti. Programoje suplanuotos ir įvykdytos priemonės ir renginiai, pvz.: mokyklinis 2014 m. sveikatos kalendorius, AIDS dienos minėjimas. Mokiniai paruošė piešinius ir plakatus, surengė jų parodas. Viena jų pavadinimu ,,Tai verta žinoti“ir yra apie rūkymo, alkoholio ir narkotinių medžiagų žalą jaunam organizmui. Kita apie AIDS grėsmę žmonių populiacijai.

Atlikti tiriamieji darbai apie burnos ertmės higieną ir dantų priežiūrą.

Surengtos trys išvykos į ,,Nuotykių miestą“ Vilniuje, į Trasalio SPA centrą Trakuose, į Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą Vilniuje.

Už lėšas, gautas projekto realizavimui, mokykla įsigijo kanceliarinių prekių bei apmokėjo išvykų išlaidas.

Dėkojame mokytojams, klasių vadovams, mokiniams ir jų tėveliams už bendradarbiavimą ir didelį norą kartu keistis ir tobulėti. Tikimės, kad projekte igytos žinios prisidės prie kiekvieno iš mūsų sveikatos kokybės gerinimo.

Mokykimės sveikai gyventi patys ir mokykim to kitus, kad kas dieną pasitiktumėme kuo pilnavertiškiau ir linksmiau.

Vincenta DIUGEVIČ

Renginio koordinatorė

Trakų vidurinės mokyklos biologijos mokytoja

Trakų vidurinė mokykla(©)