Edukacinės pamokos muziejuje ir planetariume

Balandžio 24 dieną I-II gimnazinių klasių mokiniai bei gamtos mokslų mokytojos Sofija Krisenel ir Stanislava Jurgelevičiene dalyvavo netradicinėse pamokose Zoologijos muziejuje, planetariume.

Vilniaus universiteto seniausiame (įkurtas 1773–1794 metais) moksliniame Zoologijos muziejuje pamatėme gausybę egzotinių ir Lietuvos gyvūnų eksponatų:  apie 3000 rūšių vabzdžių, moliuskų, vėžiagyvių ir kt. bestuburių, 200 rūšių žuvų, 60 rūšių roplių ir varliagyvių, 716 rūšių paukščių ir 66 rūšių žinduolių iškamšų, kaulų ir ragų. Kai kurie eksponatai mena anglų jūrininko, atradėjo Džeimso Kuko laikus. Pažinome didžiausius – mažiausius, pavojingiausius – nuodingiausius, gražiausius ir protingiausius pasaulyje Zoologijos muziejaus gyvūnus.

Muziejaus gidė taip pat supažindino  su įvairiomis studijų galimybėmis Vilniaus universitete. Pamoka neprailgo, norėjosi atidžiau patyrinėti kiekvieną eksponatą, bet mūsų dar laukė pažintis su planetomis, žvaigždynais ir kitais dangaus kūnais.

Vilniaus universiteto planetariumas – tai vienintelis Lietuvoje ir Baltijos šalyse specializuotas astronomijos ir gamtos mokslų informacijos centras, kurio kupolo formos Žvaigždžių salėje unikalia projekcine aparatūra rodomas įvairiose Žemės vietose stebimas žvaigždėtas dangus ir jame vykstantys reiškiniai. Žvaigždžių salėje stabėjome mokomąją paskaitą „Saulės sistema“ apie Saulės sistemos susidarymą, planetų grupes,  asteroidų ir kometų vietą Saulės sistemoje.

Edukacinių pamokų metu mokiniai pabuvojo neįprastoje aplinkoje, paįvairino bendravimo erdvę, praplėtė akiratį bei įgijo naujų žinių, gebėjimų ir kompetencijų.

Gamtos mokslų mokytojos

.