EKSPERIMENTAI – SMAGI VEIKLA

Eksperimentai – smagi veikla kiekvienam, nes sužadinamas smalsumas, mąstymas, kūrybiškumas, o jų nauda – mokymasis per patirtį. Pradinių klasių mokiniai kartu su mokytojomis Irena Markovska, Teresa Mikonskaja ir Alia Puč bei ikimokyklinės grupės „Boružėlė“ vaikai su auklėtoja Jolanta Gardžiuliene Vandens dieną paminėjo eksperimentuodami.

Mokiniai atliko bandymus: „Vaikštantis vanduo“, „Vanduo stiklinėje“, „Spalvoti kopūstai“, „Spalvotas bokštas“. Vaikams labiausiai patiko stebėti procesą, kurio metu vanduo judėjo popieriniais rankšluosčiais. Mokytojos vaikams paaiškino, kad šis procesas vadinamas kapiliarų efektu – vanduo augale pernešamas net į smulkiausias lapo gyslas. O žalia spalva atsiranda sumaišius geltoną ir mėlyną spalvas. Eksperimentas su pupelėmis įrodė, kad augalų augimui reikalingas vanduo.

Ikimokyklinės grupės vaikučiams, piešiant pavasarį, kilo klausimas, iš kur gėlių parduotuvėse ir turgeliuose yra tiek daug įvairiaspalvių gėlių? Auklėtoja pasiūlė vaikučiams padaryti eksperimentą. Į kiekvieną stiklainį įpylė vandens, subėrė kiaušinių dažus (geltonus, raudonus, žalius, mėlynus) ir išmaišė. Vaikučiai įdėjo į stiklainį po vieną kopūsto lapą. Visą dieną jie stebėjo, kaip lapai keičia spalvas, kaip sugeria vandenį su dažais.

Organizuojant eksperimentus pasinaudojome „SVEIKATIADOS“ projekto rekomenduota metodine medžiaga.

Informaciją parengė

socialinė pedagogė