Edukacinė programa „Saugus elgesys su gyvūnais“

Š. m. spalio 18 dieną Trakų gimnazijos 6–8 klasių mokiniai kartu su biologijos mokytoja Vincenta Diugevič vyko į ekskursiją maršrutu „Trakai – Stulgiai – Trakai“ ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Saugus elgesys su gyvūnais“. Apsilankė Arūno ir Rasos Rutkauskų limuzinų fermoje. Tikslas – veislinių galvijų auginimas, kurie pasižymi geriausiomis veislės savybėmis. Ferma yra Kelmės rajone, Stulgių kaime.

Kas yra limuzinai? Daugelis pasakys, jog tai prabangi mašina, tačiau mūsų mokiniai turėjo galimybę įsitikinti, kad tai vertingas mėsinis galvijas, kuris savo veislės tėvynėje, t. y. Prancūzijoje, siejamas su tradicijomis, prieraišumu ir ramumu. Mokiniai susipažino su limuzinu – tėčiu, kurio vardas Pūstažandis. Jį įsigijo ūkininkas Prancūzijoje, kaip ir keletą veislinių karvučių – limuzinių. Dabar fermoje – visas būrys jautukų ir telyčaičių.

Fermos vadovas mokiniams papasakojo apie galvijų priežiūrą, jų globą, maitinimą, naudą. Svarbiausia, kad mokiniai sužinojo, kaip saugiai elgtis su gyvūnais , kai nori prie jų prieiti ar pašerti, kaip nesukelti pavojaus sau ir gyvūnui. Limuzinams patinka, kai su jais bendrauja žmogus, paglosto, šukuoja kailį ir laiku pašeria. Tada jie būna ramūs, taikūs, pakviesti – ateina. Mokiniai mielai maitino limuzinus obuoliais ir dribsniais. Glostė juos, šukavo, kalbino ir fotografavo, domėjosi veterinaro ir ūkininko profesijomis. Mokiniai dėkojo fermos vadovams už šiltą priėmimą ir suteiktas žinias ir grįžo į mokyklą kupini geriausių įspūdžių.