Edukacinė programa „Paslaugos gamtai

Edukacinė programa „Paslaugos gamtai“

Š. m. spalio 26 dieną 5–7 klasių mokiniai kartu su biologijos mokytoja Vincenta Diugevič dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Paslaugos gamtai“, kuris vyko Sirvėtos regioniniame parke. Lankytojų centre mūsų grupė įsigijo informacinių leidinių apie regioninį parką, sužinojo apie pažintinius takus, turistinius maršrutus ir gamtos mokyklą. Apžiūrėjome vidaus ekspoziciją, kurios tema – mitologija. Jos pagrindinis akcentas – gyvybės medis, simbolizuojantis amžiną gyvenimo tėkmę. Ekspozicija atspindi baltų pasaulėžiūrą į gamtą ir jos vertybes, supažindina su svarbiausiomis regioninio parko gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis, kraštovaizdžio ir biologine įvairove, tradicijomis. Tiesiai iš Sirvėtos regioninio parko lankytojų centro ekspozicijos mus pakvietė pasivaikščioti jų regioninio parko 1 km ilgio mitologiniu gamtos taku, kurio tema – baltų mitologija. Susipažinome su baltiškomis mitinėmis būtybėmis, jų reikšme bei svarba lietuvių pagoniškam tikėjimui. Tako pradžioje mus pasitiko Perkūnas – gamtos valdytojas. Jam priskiriama žemės augalijos globa, rūpinimasis įvairiais gamtos reiškiniais. Eidami toliau pamatėme dar 16 skulptūrų, kuriose pavaizduotos senosios baltų dievybės – Žemyna, Medeina ir t. t. Skulptūras kūrė žinomi Lietuvos menininkai. Gidas papasakojo, kad šis kraštas garsėja legendomis: beveik apie kiekvieną įdomesnį medį, kalvą ar ežerą yra sukurta legendų... Pasivaikščioję gamtos taku vaikai buvo pakviesti į gamtos mokyklą, kur vyko ekologinis užsiėmimas „Darnus vartojimas“. Kupini stebuklingų įspūdžių ir saugiai visi grįžome namo. Dėkojame išvykos organizatoriams už puikią ir naudingą užsiėmimą.