„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“

2017 metų kovo 20-24 dienomis Trakų gimnazijos mokiniai ir mokytojai aktyviai įsijungė į VšĮ „Vaikų linijos“ organizuojamą akciją „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Organizuodami įvairias veiklas stengėmės, kad ši savaitė kiekvienam būtų įsimintina ir paliktų širdyje gėrio, pagarbos kitam krislus.

Visą savaitę klasių valandėlių metu buvo kalbama patyčių tematika: „Į mokyklą su šypsena“, „Patyčios: atpažink, išvenk, sustabdyk“, „Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad kiti elgtųsi su tavimi“, „Stebuklingi žodžiai – prašau, ačiū, atsiprašau“, „Draugiška klasė“, „Pagarba sau ir kitam“, „Kodėl apie patyčias svarbu papasakoti suaugusiems?“, vyko kino filmų prieš patyčias peržiūra ir diskusijos. Bibliotekoje pristatyta knygų šia tema paroda „Kiekvienas yra svarbus“, kurią parengė bibliotekos vedėja Svetlana Mačėnienė. Priešmokyklinės grupės vaikučiai ir pradinių klasių mokiniai organizavo kūrybinių darbų parodą „Draugystė“.

Kovo 24 dieną gimnazijoje  vyko renginys „Patyčioms – NE!“. Šio renginio metu aptarėme kokiais veiksmingais būdais įveikti patyčias bei jų išvengti, kaip reikėtų valdyti pyktį. Kiekviena klasė parengė ir pristatė šūkį prieš patyčias. Šūkiai skambėjo lenkų, lietuvių ir anglų kalbomis. Renginio pabaigoje visi atsistoję ir  už rankų susiėmę kartu padainavome dainą apie draugystę.

Džiugu, kad mokiniai nuoširdžiai pasinėrė į kūrybinę veiklą. Svarbiausia, kad jie neliko abejingi ir į savo širdis įsileido didžiausias vertybes: toleranciją, supratimą, draugiškumą bei pagalbą kitam.

Trakų gimnazijos socialinė pedagogė

Ilona Balkuvienė