Rajoninis skaitovų konkursas Trakų gimnazijoje

„Miškai, upės, laukai, ežerai, kiekviena susigūžusi

rudenio žolelė – mano sielos dalis“

Janina Degutytė

11-oji - Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo diena. Šią datą paminėjo ir rajono tautinių mažumų mokyklų 3-4 klasių mokiniai susirinkę į skaitovų konkursą, skirtą poetės Janinos Degutytės kūrybai. Šis renginys organizuojamas jau ketvirtus metus. Tikslas – populiarinti lietuvių vaikų poetų kūrybą tarp tautinių mažumų mokyklų mokinių.

Skaitovų konkurse, skirtame poetės Janinos Degutytės kūrybai, dalyvavo 20 jaunųjų skaitovų iš visų rajono tautinių mažumų mokyklų. Renginio pradžioje Trakų gimnazijos 4 klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vasiliauskienė) supažindino susirinkusiuosius su poetės Janinos Degutytės biografija bei deklamavo pasirinktus eilėraščius ir rodė nupieštas iliustracijas deklamuojamiems eilėraščiams. Po to rajono 3-4 klasių mokiniai skaitė ištraukas, deklamavo eilėraščius iš poetės Janinos Degutytės kūrybos aruodo.

Tarp 3 klasių skaitovų I-ą vietą laimėjo Trakų gimnazijos mokinė Evelina Valiukevič (mokytoja Sigita Andrulevičiūtė), II-ą vietą - Lentvario „Versmės“ gimnazijos mokinys Valentinas Pivovarec (mokytoja Almonė Ivanenko), III-ą vietą - Paluknio vidurinės mokyklos mokinys Edvin Siniavskij (mokytoja Božena Senkanec). Tarp 4 klasių skaitovų I-ą vietą laimėjo Trakų gimnazijos mokinė Adrija Sofia Lapinskaitė ( mokytoja Danguolė Vasiliauskienė), II-ą vietą - Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos mokinė Karolina Kašėtaitė ( mokytoja Edita Radulevič), III-ą vietą - Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos mokinė Emilija Slavinskaitė ( mokytoja Alė Matusevič). Skaitovų konkurso I-III vietų laimėtojai buvo apdovanoti diplomais ir vertingomis knygomis bei dovanomis, o dalyviai – padėkos raštais už dalyvavimą konkurse ir atminimo dovanėlėmis. Mokytojoms buvo įteiktos padėkos už mokinių paruošimą konkursui bei atminimo dovanėlės.