Svečiai iš Lenkijos

2016 metų rugsėjo 23 dieną Trakų gimnazijoje lankėsi Klobucko bendrojo lavinimo III – ojo licėjaus jaunimo grupė. Jie atvažiavo į Lietuvą norėdami aplankyti Vilnių, Trakus, Kauną. Gimnazijoje svečiai buvo pusę dienos: apžiūrėjo gimnaziją, dalyvavo matematikos, lenkų ir lietuvių kalbų pamokose, ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupių auklėtiniams bei 1-4 klasių mokiniams paruošė netikėtas staigmenas: kartu su ugdytiniais šoko, žaidė žaidimus, įteikė šiems dovanas. Trakų gimnazijos mokiniai deklamavo eilėraščius, dainavo, pasakojo apie save, vaišino svečius lietuviškais saldumynais. Ši diena išliks mokinių atmintyje, nes visi buvo patenkinti, kupini naujų įspūdžių.

Goście z Polski

W dniu 23 września 2016 r. Gimnazjum w Trokach odwiedziła grupa młodzieży wraz z opiekunami z III Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Kosińskiego w Kłobucku. Jak się okazało, przyjechali szkolną wycieczką na Litwę, by zwiedzić Wilno, Troki, Kowno. W gimnazjum licealiści spędzili treściwe i rzeczowe przedpołudnie. Goście zwiedzili gimnazjum, uczestniczyli w lekcjach matematyki, języków polskiego i litewskiego. Wrażenia po nich mieli niesamowite. Wychowankom grup przedszkolnej i przygotowawczej, uczniom klas 1-4 przyszykowali miłe niespodzianki w formie zabaw, gier, quizów, występów artystycznych oraz prezentów. Nasze dzieci zaprezentowały swe zdolności: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, opowiadały o sobie, poczęstowały gości litewskimi słodyczami.

Z pewnością ten dzień pozostanie na długo w pamięci uczniów. Wszyscy uczniowie oraz goście zostali zadowoleni i pełni wrażeń.