Svajonės nesipildo, svajonės pildomos

Šių metų rugsėjo 28 dieną Trakų gimnazijoje lankėsi Pasaulio jaunimo dienų pasiuntiniai, vykdantys projektą „Autobusu į svajones“, iš Lenkijos. Šitas projektas prasidėjo nuo informacijos žiniasklaidoje ir remiasi popiežiaus Jono Pauliaus II pamokymais, o vienas iš jo etapų yra labdaros akcija „Imk sąsiuvinį ir į Trakus“.

Jaunų žmonių grupė: Lavinia, Mažena, Ula, Viktorija, Andžej, Maks ir Viktor, vadovaujami kunigo Piotro, atvažiavo pas mus, kad pristatytų jaunimo dienų renginius, kurie vyks 2016 metų liepos mėnesį Krokuvoje, ir pakviestų dalyvauti juose mūsų gimnazijos jaunimą. Svečiai atvežė dovanų: saldumynų, mokyklinių reikmenų, kuriuos perdavė Lenkijos (Limanowa, Libiąža, GPS KALWARIA z Kalwarii Zebrzydowskiej) mokyklų bendruomenės, privatūs asmenys, susitiko su II–IV klasių gimnazistais, apžiūrėjo gimnaziją.

Trakų gimnazijos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja visiems. kurie prisidėjo prie šitos veiklos, ir tikisi, kad svečiams pavyks pasiekti numatytus tikslus.

Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia.

28 września bieżącego roku do Gimnazjum w Trokach zawitali młodzi ambasadorzy ŚDM (Światowe Dni Młodzieży), realizujący projekt BUSEM DO MARZEŃ stowarzyszenia GPS KALWARIA z Kalwarii Zebrzydowskiej, Libiąża i Limanowa. Projekt opiera swe działania na autorytecie postaci i nauczaniu naszego papieża – Św. Jana Pawła II. Jednym z etapów projektu jest akcja charytatywna ,, Bierz zeszyt i w Troki“. Projekt się rozpoczął od akcji informacyjnej poprzez media.

Grupa młodych ludzi – Lawinia, Marzena, Ula, Wiktoria, Andrzej, Maks i Wiktor, na czele z ks. Piotrem przybyli do nas, aby promować Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 roku w Krakowie, jak również zaprosić do Polski młodzież z naszego gimnazjum. Przybyli do naszej placówki z darami – materiałami szkolnymi oraz słodyczami, które zbierały dla nas szkoły na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska, Libiąż i Limanowa oraz osoby prywatne. Spędziliśmy wspólnie około dwóch godzin, podczas których odbyło się spotkanie gości z uczniami klas II–IV gimnazjalnych, nauczycielami oraz spacer po szkole. „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” – to nie tylko „hasło reklamowe” ŚDM, ale przede wszystkim wezwanie Chrystusa, o tym nie powinniśmy zapominać. Zbiórka i przekazanie materiałów szkolnych może być dla wszystkich pięknym dowodem, że świat wcale nie jest aż taki zły, jak się o nim mówi. Skoro tylu ludzi ma serca otwarte dla innych. O tym powinniśmy mówić światu.

Społeczność gimnazjum serdecznie dziękuje wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego dzieła, zarówno nauczycielom i katechetom, wychowawcom klas, jak i darczyńcom indywidualnym. Mamy nadzieję, że naszym gościom uda się zrealizować wszystkie postawione przed sobą cele.