Tyrėjų naktis Trakų gimnazijoje

„Tyrėjų nakties“ organizatoriai sako: „Nebūtina gimti Einšteinu, kad kasdien atrastum ką nors naujo!”.

Pirmą kartą Tyrėjų naktis surengta 2005-aisiais Europos Komisijos iniciatyva. Tikslas – sudaryti galimybę iš arti susipažinti su mokslininkų darbais ir pasiekimais bei didinti jų pripažinimą visuomenėje.

Rugsėjo 30 d. vykusi „Tyrėjų naktis“ vėl pakvietė mokslo entuziastus į daugiau nei 300 nemokamų ir nepakartojamų renginių Vilniuje, Kaune, Molėtuose ir daugelyje kitų Lietuvos vietų. Lietuvoje mokslinę veiklą populiarinančioje „Tyrėjų naktyje“ rugsėjo 28-30 d. dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai.

Vykdoma veikla buvo įdomi ir įvairiapusiška. 7 klasės mokiniai domėjosi fizikos, astronomijos ir kitų mokslų atradimų istorijomis – kas išrado pinigus, kompiuterius, balistines raketas. Pasakojo apie Galilėjo Galilėjaus nuopelnus šių dienų astronomijai. Devintokai, stebėdami ir fotografuodami preparatus, iš arčiau pažino paslaptingąjį mikropasaulį, o 8, I G – IV G klasių mokiniai žaidė intelektinį žaidimą – protų mūšį.

Dalyvavimas „Tyrėjų nakties“ renginiuose dar kartą paskatino mokinius domėtis gamtos ir socialiniais mokslais, tyrinėti aplinką, taikyti teorines žinias praktikoje, susipažinti su mokslininkų atradimais.

Kitąmet planuojame paįvairinti veiklas, dalyvauti ir kituose „Tyrėjų nakties“ renginiuose – vykti į aukštąsias mokyklas, institutus ar muziejus, demonstruoti eksperimentus ir kt. Tokios  netradicinės pamokos gali būti naudingos mokiniui priimant sprendimą dėl tolimesnių studijų.