Projektas „Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“

Trakų gimnazijos mokytojai, 7 ir 8 klasių mokiniai, jų kl. vadovai nuo 2016 m. lapkričio 28 d. iki 2017 m. kovo 31 d. tobulino kompetencijas ugdyti mokinių XXI amžiaus gebėjimus: kritinį mąstymą ir problemų sprendimą, bendradarbiavimą ir komunikaciją, kūrybiškumą ir vaizduotę, lyderystę ir asmeninį tobulėjimą, dalyvaudami kūrybiško mokymosi projekte „Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“. Mokytojų klubo ir mokinių užsiėmimai vyko gimnazijos patalpose. Projekto agentas Mykolas Natalevičius ir projekto tyrėja Eugenija Sutkutė kartu su gimnazijos bendruomene įgyvendino projektą „VEIK“. Jie sustiprino vaikų  ir mokytojų kritinį mąstymą, ir pasitikėjimą savimi, o jiems patinkančius dalykus siūlė patyrinėti „moksliškai“. Mokiniai buvo ne tik klausytojai, bet ir veikėjai, atliko ir patys rengė užduotis, diskutavo. Pasak kūrėjų, projekto metu mokiniai išmoko dirbti grupėse, o dėl to pagerėjo klasės mikroklimatas, išaugo vaikų smalsumas vienas kitam, o svarbiausia - motyvacija mokslui. Džiaugiamės, kad Trakų gimnazija tapo viena iš 15-os Lietuvos mokyklų, dalyvaujančių Britų tarybos ir asociacijos „Kūrybinės jungtys“ kartu su Ugdymo plėtotės centru vykdomame kūrybiško ugdymo projekte, kartu su kūrybinių sričių profesionalais, ieškojo būdų, kaip būti kūrybiškiems šiuolaikinėje mokykloje, kuri dažnai gyvena vienu – egzaminų – ritmu. Šis projektas vyko Vilniaus, Trakų, Šalčininkų, Visagino ir Klaipėdos miestuose bei rajonuose.

Projekto „Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“ baigiamajame renginyje „Tyrinėjimo menas: prabudimas“ dalyvavo Daiva Bernatavičienė, Ilona Balkuvienė ir kuruojanti mokytoja Vincenta Diugevič. Renginys vyko 2017 m. balandžio 6 d., ketvirtadienį, Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius).