Vasario 16-osios šventė Trakų gimnazijoje

Vasario 16-oji – tai šventė, simbolizuojanti vieningos Lietuvos stiprybę ir dvasią. Ši diena liudija, kad esame stipri tauta laisvoje valstybėje.

Trakų gimnazijos mokiniai, administracija, mokytojai iškilmingai ir linksmai paminėjo šią datą. Į šventę atvyko Jonas Liesys, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius, Eleonora Kravčun ir Dominyka Dubauskaitė, Trakų rajono savivaldybės mero patarėjos. Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Liesys pasveikino visus susirinkusius su gražia švente, linkėjo stiprybės, kūrybiškumo, šventinio šurmulio ir padovanojo gimnazijai Lietuvos Respublikos vėliavos spalvų sėdmaišius. Mero patarėja Dominyka Dubauskaitė perskaitė merės Editos Rudelienės padėką Trakų gimnazijai už meilę Tėvynei, tradicinių vertybių saugojimą, vaikų ir jaunimo pilietiškumo ir kūrybiškumo ugdymą bei aktyvų ir atsakingą dalyvavimą Trakų rajono savivaldybės organizuotoje veikloje, skirtoje paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Mero patarėja Eleonora Kravčun linkėjo mokiniams darbštumo, atsakingumo bei šventinę dvasią išlaikyti savo širdyse.

Renginio vedėjai perskaitė 1918 metų vasario 16 dieną Tarybos vienbalsiai priimtą Lietuvos Nepriklausomybės Aktą, kurį pasirašė 20 Lietuvos signatarų. Šis aktas tapo pagrindu, kuris vienijo žmones, kovojusius už laisvą ir nepriklausomą Lietuvą.

5-8, I-IV gimnazijos klasių mokiniai deklamavo eilėraščius apie gimtąjį kraštą, jo grožį, dainavo dainas, šoko.

Lietuva - tai septynios raidės žodyje. Kiekviena jų slepia mūsų visų gyvenimus – nepagražintus,  tikrus, sunkius, laimingus...