Projektas ,,Veikime kartu“

Trakų gimnazija laimėjusi  Trakų rajono savivaldybės jaunimo projektinės veiklos konkursą, nuo rugsėjo mėnesio pradėjo vykdyti projektą ,,Veikime kartu“. Šį projektą finansavo Trakų rajono savivaldybė. Projekto tikslas - skatinti jaunimo užimtumą ir saviraišką per kūrybinę veiklą ir savanorystę. Projekte dalyvavo Trakų gimnazijos ir Lentvario kompleksinių paslaugų šeimos centro jaunimas. Projektas vyko dviem etapais: edukaciniai amatų užsiėmimai ir susitikimai su savanoriais. Edukacinių amatų mokymų užsiėmimuose jaunimui buvo sudaromos sąlygos plėsti akiratį, įgyti praktinių žinių, ugdyti bendravimo ir komandinio darbo įgūdžius bei prasmingai praleisti laisvalaikį.

Edukacinių užsiėmimų metu jaunimas išgirdo popieriaus dekoravimo istoriją, sužinojo apie dovanų įpakavimo ir puošybos ypatumus, atvirukų gamybos technikas, Kalėdų eglutės žaislų gamybos technologijas, simigrafijos ir quillingo, quillingo 3D gamybos technologijas.

Užsiėmimus jaunimui vedė Lentvario kompleksinių paslaugų šeimos centro socialinė pedagogė Danuta Nazarovienė ir Trakų gimnazijos dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Danuta Jepifanova.

Jaunimas susitiko su Lentvario jaunimo centro savanore Irina Yerina. Šis susitikimas padėjo jaunimui pažinti savanorystės principus, sužinoti apie jos reikšmę savanoriui ir visuomenei. Ši veikla  skiepija jaunimo dalyvavimą visuomenės gyvenime.

Baigiamasis projekto renginys vyko Trakų gimnazijoje. Bendruomenei pristatyta projekto ,,Veikime kartu“ veikla. Jaunimo kūrybiniais darbais galima pasigrožėti Trakų gimnazijos bibliotekoje surengtoje parodoje.

Jaunimas džiaugėsi, kad galėjo įdėti dalelę savo širdies ir  artėjančių švenčių proga pagamintus darbelius padovanoti ir suteikti laimingą akimirką tiems, kam  labiausiai jos trūksta  - senyvo amžiaus, neįgaliems žmonėms. Po renginio darbeliai perduoti Trakų globos ir socialinių paslaugų centrui.

Projekto dalyviai  patenkinti pažintimis, įgytomis praktinėmis žiniomis, galimybe pažinti darbelių gamybos technologijas, vykusiomis bendromis veiklomis,

Dėkojame Trakų rajono savivaldybei, Lentvario kompleksinių paslaugų šeimos centro direktorei Vilmai Ramanauskienei, Lentvario kompleksinių paslaugų šeimos centro socialinei pedagogei Danutai Nazarovienei, Trakų globos ir socialinių paslaugų centro direktorei Irinai Markevičienei ir centro darbuotojams, Trakų atviros jaunimo erdvės organizacijai (TAJE), Lentvario jaunimo centro savanorei Irinai Yerinai, Trakų gimnazijos administracijai, Trakų gimnazijos dailės ir technologijų mokytojai metodininkei Danutai Jepifanovai, Trakų gimnazijos bibliotekos vedėjai Svetlanai Mačėnienei už tai, kad prisidėjo prie projekto ,,Veikime kartu“ įgyvendinimo.

Ilona Balkuvienė

Trakų gimnazijos socialinė pedagogė,