Išvyka į Žemaitijos kraštą

Š. m. kovo 14 dieną pradėjome bendradarbiauti su Plungės rajono Alsėdžių gimnazija, nes vykdome edukacinį veiklų projektą, „Kultūrų atradimai – 3“. Rugsėjo 30 dieną mūsų gimnazijos IIG,IIIG, IVG klasių mokiniai kartu su socialine pedagoge Ilona Balkuviene, lietuvių kalbos mokytoja Sigita Andrulevičiūte, anglų kalbos mokytoja Daiva Bernatavičiene, dailės ir technologijų mokytoja Danuta Jepifanova vyko į Plungės rajono Alsėdžių gimnaziją.

Alsėdžių gimnazijoje vyko vakaronė. Mūsų mokiniai paruošė gimnazijos pristatymą, dainavo dainą lenkų ir lietuvių kalbomis ‚Świat to my“, „Pasaulis – tai mes“. Abiejų gimnazijų mokiniai skaitė poeto Vytauto Mačernio eiles, mokėsi šokti lietuvių liaudies šokius.

Kitą dieną vykome aplankyti Žemaitijos kraštą. Su žemaičių krašto etnografijos ekspozicija, naujai įrengta modernia Žemaitijos nacionalinio parko gamtos ekspozicija susipažinome lankydamiesi Platelių dvaro sodyboje. Apžiūrėjome pirmąjį Užgavėnių kaukių muziejų Lietuvoje. Jame pristatoma garsi Žemaitijoje tradicinė Užgavėnių šventė, daugiau negu 250 įvairių Užgavėnių kaukių. Apsilankėme Žemaičių Kalvarijos bazilikoje. Su poeto Vytauto Mačernio – jauniausio literatūros klasiko, naujosios lietuvių poezijos pradininko biografija susipažinome apsilankę Vytauto Mačernio muziejuje. Vykome į Vytauto Mačernio žūties vietą, Šarnelės kaime aplankėme poeto kapą. Įkopę į kalnelį, apaugusį medžiais, kiekvienas turėjome galimybę pamatyti kūrėjo gimtąsias vietas, sodybą, pasigrožėti rudenėjančiais miškais. Prie poeto kapo atminimui uždegėme žvakeles.

Prieš išvykdami namo ragavome nacionalinį žemaitišką patiekalą „Kastinį“, sužinojome kaip jis gaminamas ir patys pabandėme jį gaminti.

Patyrę puikių įspūdžių, sukaupę nepaprastai daug įvairios vertingos informacijos grįžome namo.

Spalio 14 – 15 dienomis pas mus svečiuosis Alsėdžių gimnazijos mokiniai ir mokytojai.