Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.

Medžiaga atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį medžiagoje pateikiamos informacijos naudojimą.

Projekto veiklos datos:

2008-09-01 – 2010-07-30

Projekto kalba – anglų

Dalyvaujančios mokyklos:

1.) Scoala cu cls  I – VIII  "Elena Cuza" Vaslui (RUMUNIJA)

2.) Ististituto Comprensivo "Don Lorenzo Milani" Orbetello (ITALIJA)

3.) Ziyapaşa İlköğretim Okulu, Adana (TURKIJA)

4.) Trakų vidurinė mokykla (LIETUVA)

5.) Szkoła Podstawowa nr 7 im. Janusza Korczaka, Giżycko (LENKIJA)

Trumpas planuojamo Partnerystės projekto aprašymas

Penkių skirtingų Europos regionų (Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos, Italijos, Turkijos) mokyklos bendradarbiauja vykdydamos šį projektą ir turėdamos tikslą padėti mokiniams pažinti savo regiono istoriją ir kultūrą, susipažįstant su įtvirtinimais  (fortifikacijomis), pilimis ir sakralinės paskirties objektais, esančiais Gižycko, Trakų, Vaskiu, Orbetello, Adana miestuose ir jų regionuose. Jaunimas atras ir supras istorinius ir kultūrinius panašumus ir skirtumus tarp šalių partnerių. Dalyvavimas projekte ugdys mokinių gebėjimus pateikti ir skleisti informaciją apie savo veiklą, tobulins naudojimosi informacinėmis komunikacinėmis technologijomis, skatins gilinti ir naudoti užsienio kalbų žinias.

Projekto veikla sutelks vaikus, jaunimą ir mokytojus aktyviai ir kūrybingai plėsti akiratį, mąstymą ir pažinimą. Projektas įtakos vietos bendruomenę, nes naikins stereotipus, skatindamas pažinti kitas tautas ir stiprins tautinę savimonę bei savo išskirtinumo suvokimą.

Dvejų metų veiklos rezultatai bus šie:

Comenius kampeliai, atvirukai, albumai – vadovai apie projekte dalyvaujančių šalių regionus, pagrindinių žodžių ir posakių žodynai projekte dalyvaujančių šalių kalbomis, pristatymai naudojant multimediją ir kompaktines plokšteles, internetiniai puslapiai aprašantys projekto pasiekimus bei trumpi filmai, kuriuose užfiksuotos, autorių manymu, įdomiausios akimirkos.

PROJEKTO TEMA:

"FORTIFICATIONS, CASTLES AND RELIGIOUS BUILDINGS IN OUR REGION"

"GYNYBINIAI ĮTVIRTINIMAI, PILYS IR RELIGINIAI PASTATAI MŪSŲ REGIONE"

COMENIUS PROJEKTO VYKDYMO GRUPĖ:

Projekto koordinatorė - Daiva Bernatavičienė (anglų kalbos mokytoja)

Mokyklos direktorius Marian Kuzborski

Lietuvių kalbos mokytoja Sigita Andrulevičiūtė