„Netradicinis ugdymas mokyklose: leisk man padaryti pačiam ir aš išmoksiu!“

Projektas ,,Sveikatiada”

Nuo 2012 m. sausio mėnesio Trakų vidurinės mokyklos priešmokyklinės grupės vaikučiai ir vyresnių klasių mokiniai įsijungė į kūrybinę akciją ,,Smagieji personažai iš maisto pasirinkimo piramidės“, kurią inicijuoja Švietimo ir mokslo, Sveikatos apsaugos ministerijos, ,,Maisto bankas“, ,,Euro RSCG PR“ bei socialiai atsakingi maisto gamintojai. Šios akcijos tikslas – skatinti mokinius įdėmiau studijuoti savo maisto racioną bei pasidomėti pasirinktų produktų savybėmis, jų nauda ar žala žmogui. Mokiniai meniniuose darbeliuose kūrybingai atskleidė pasirinktų maisto piramidės ingridientų ,,charakterio“ savybes.

Vyko diskusija ,,Sveika mityba, ką tai reiškia?“. Mokiniai susipažino su svarbiausiais sveikos mitybos aspektais. Septynias dienas mokiniai pildė testą ,,Ar sveikai maitiniesi?“ ir galėjo atskleisti savo mitybos klaidas, išsinagrinėti mitybos įpročius ir palyginti testo atsakymus su sveikos mitybos rekomendacijomis.

Vasario mėnesį mokiniai, norintys saugiai bei aktyviai pajudėti, dalyvavo smagių mankštų žaidynėse ,,Mankštiada“.

Projekto ,,Sveikatiada“ veiklą mokykloje organizuoja socialinė pedagogė Ilona Balkuvienė, mokytojos Danuta Jepifanova ir Vincenta Diugevič.

Trakų vidurinė mokykla(©)